[rev_slider alias=”jeden-procent-2022″]
Aby przekazać nam 1%, wpisz nasz nr KRS w swoje zeznanie podatkowe:
KRS 0000370435

NA CO WYDAMY 1% w 2022?

MONITORING PANELU OBYWATELSKIEGO

Panel Obywatelski o transporcie odbył się we wrześniu 2020, a paneliści przedstawili w sumie 63 rekomendacje – 50 wiążących i 13 do analizy Urzędu Miejskiego. Efektów jednak nie widać. Spośród 12 działań obiecanych przez Urząd Miejski (UM) na 2021 rok zrealizowano jedynie 2! Co z pozostałymi
rekomendacjami? Dlaczego ich realizacja nie doszła do skutku? Zostały odroczone czy magistrat zrezygnował z ich wykonania? I dlaczego miasto milczy na ten temat?
Sprawdzimy to! Zapytamy urzędników, jak idzie im realizacja rekomendacji i wszystkie podsumujemy.
Realizacja rekomendacji Panelu jest szansą na zażegnanie kryzysu transportowego, jaki zaserwował wrocławianom magistrat.
Czas na przyspieszenie tempa realizacji rekomendacji Panelu!
więcej…

ZIELEŃ – WARSZTATY DLA MIESZKAŃCÓW

Drzewa są dla wrocławian bardzo ważne i bardzo im potrzebne – co widać nie tylko w parkach, ale także w zwycięskich projektach we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. My sami bardzo często interweniujemy w sprawie niewystarczającej ochrony drzew

przy inwestycjach, wnioskujemy o nowe nasadzenia i o zmiany systemowe.
Teraz chcemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi.
Przeprowadzimy warsztaty oraz cykl szkoleń o tym jak zazielenić swoje podwórko.
Jak walczyć z betonozą? Jak wnioskować o nowe drzewa? Jak przywrócić trawnik w miejscu patoparkingu?
O tym na naszych warsztatach!
więcej…

WROCŁAWSKA MAPA RZEMIEŚLNIKÓW – NIECH RZEMIOSŁO ROZKWITNIE!

Wrocławska Mapa Rzemieślników to internetowa baza informacji, w której znajdziemy dane o godzinach otwarcia i dostępnych usługach oraz krótkie historie lokali i rzemieślników.
Celem projektu jest przede wszystkim promowanie często już ginącego rzemiosła, wsparcie małych, lokalnych przedsiębiorców oraz pokazanie, że w naszej najbliższej okolicy jesteśmy w stanie naprawić obuwie, wykonać poprawki krawieckie czy kupić ręcznie tworzoną ceramikę.
Pierwsza edycja Mapy powstała w 2020 i obejmowała wrocławskie Nadodrze. W kolejnym roku dodaliśmy do Mapy osiedla Plac Grunwaldzki i Ołbin, a w tym roku dotrzemy do rzemieślników z Kleczkowa.
Przekazując 1% podatku Akcji Miasto, wspierasz razem z nami wielopokoleniowe zakłady z tradycją i wyróżniające się biznesy ludzi z zajawką. Pomoc dla tych miejsc, to krok bliżej do Wrocławia jako miasta zero waste i krótkich odległości.
więcej…
1% podatku, 100% wsparcia. Zostań naszym partnerem w działaniach na rzecz bezpiecznego i przyjaznego miasta.

NA CO PRZEKAŻEMY PIENIĄDZE Z 1%?

To ile projektów zrealizujemy zależy od Was, czyli od wysokości uzyskanych dzięki Wam środków. Szacujemy, ze na każdy z nich potrzebujemy około 5 tys. złotych. Projekty będziemy realizować zgodnie z następującym priorytetem:
1. opracowanie społecznej koncepcji tramwaju na Psie Pole
Wspólnie z naukowcami Politechniki Wrocławskiej i aktywistami osiedlowymi opracujemy społeczną koncepcję tramwaju na Psie Pole. Przeanalizujemy różne warianty tras i wybierzemy tę najkorzystniejszą. Przedstawimy jej szacunkowy koszt i pokażemy, ile ubędzie dzięki niej aut.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ…

1. Kampania społeczno-edukacyjna na temat bezpieczeństwa na wrocławskich drogach
2. Promocja ruchu rowerowego
3. stworzenie internetowej Mapy Rzemieślników Wrocławskich *
Rzemieślnicy to naszym zdaniem ważny element tożsamości Wrocławia. Wielu z nich prowadzi swoją działalność w naszym mieście od dekad. Mamy nadzieję, że pozostanie tak jak najdłużej, dlatego chcemy wesprzeć wrocławskich rzemieślników i lokalnych przedsiębiorców poprzez zebranie wszystkich tego typu lokali na jednej mapie. Przy realizacji projektu będziemy inspirować się mapą Warszawscy Rzemieślnicy.
* Środki z 1% za rok 2017 przez nasz błąd nie trafiły do Stowarzyszenia, dlatego pierwszy etap projektu Wrocławskiej Mapy Rzemieślników sfinansujemy ze środków własnych

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYM STOWARZYSZENIU

Jesteśmy największym ruchem miejskim we Wrocławiu i jednym z bardziej aktywnych w kraju. Zajmujemy się m.in. transportem, środowiskiem, przestrzenią, budżetem. Jesteśmy strażnikami i rzecznikami tych tematów.
Działamy w pełnej zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, bo takie mamy wartości i to jeden z naszych statutowych celów.
Jako organizacja strażnicza domagamy się jawności od władz i dbamy o przejrzystość naszych działań.
Pozostajemy w pełni niezależni od gminy Wrocław – od ponad 5 lat świadomie nie korzystamy z dotacji Miasta. Utrzymujemy się ze składek członkowskich, darowizn, 1% podatku i dotacji celowych.
Jako członkowie Kongresu Ruchów Miejskich kierujemy się wartościami określonymi w 15 tezach miejskich.
lata 2014-2021
ponad 200 artykułów!
nowy odcinek co 2 tygodnie
analizy / ekspertyzy

JAK PRZEKAZAĆ 1%

NASZ NUMER KRS: 0000370435
Rozlicz PIT online

Rozlicz swój PIT online już teraz! Możesz to zrobić w specjalnie przygotowanym dla Ciebie programie online. Korzystanie z programu jest darmowe, a sam proces rozliczania bardzo prosty i intuicyjny.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38
To bardzo proste! Wypełniając formularz zeznania podatkowego należy wypełnić 2 pola na ostatniej stronie – wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP):

  1. w polu „Numer KRS” wpisujemy 0000370435.
  2. w polu „Wnioskowana kwota” wpisujemy 1% należnego podatku, zaokrąglając w dół do pełnych dziesiątek groszy (np., jeśli obliczony podatek wyniósł 1567 zł, wnioskowana kwota nie może przekroczyć 15,60 zł).

Formularz dla emerytów, których rozlicza ZUS
Jeżeli rozlicza Cię ZUS, wystarczy złożyć formularz PIT-OP, w którym wskażesz numer KRS Stowarzyszenia Akcja Miasto: 0000370435

Jeśli w polu informacje uzupełniające podasz kontakt do siebie (np. adres lub email) będziemy mogli przesłać Ci sprawozdanie roczne z wykorzystania 1% Twojego podatku.

MASZ PYTANIA?

skontaktuj się z nami!
tel: +48 695 612 923