13.10.2017 r. uzyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego (OPP). To oznacza, że w rozliczeniu podatkowym (PIT) za rok 2020 możesz przekazać jeden procent podatku dochodowego na nasze działania, wpisując w formularzu numer:
KRS 0000370435

.

ROZLICZ PIT ONLINE

Rozlicz swój PIT online już teraz! Możesz to zrobić w specjalnie przygotowanym dla Ciebie programie online. Korzystanie z programu jest darmowe, a sam proces rozliczania bardzo prosty i intuicyjny.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

DLACZEGO WARTO?

Jesteśmy jedynym ruchem miejskim we Wrocławiu, i jednym z nielicznych w Polsce, posiadającym status OPP. Od ponad 5 lat działamy w celu poprawy jakości życia we Wrocławiu. Zajmujemy się wieloma tematami: transportem, partycypacją, przestrzenią, transparentnością władz, smogiem, budżetem, inwestycjami na osiedlach.
Regularnie piszemy wnioski o zmiany i informację publiczną, występujemy w mediach, uczestniczymy w konsultacjach społecznych i pomagamy działaczom osiedlowym. Najwięcej uwagi poświęcamy transportowi, bo to obszar, w którym jesteśmy najbardziej kompetentni i który uważamy za najbardziej problematyczny dla Wrocławia.
Jeśli cenisz to, co robimy – przekaż 1% podatku na realizację naszego wspólnego celu – bezpiecznego i przyjaznego miasta.

NA CO PRZEKAŻEMY PIENIĄDZE Z 1%?

To ile projektów zrealizujemy zależy od Was, czyli od wysokości uzyskanych dzięki Wam środków. Szacujemy, ze na każdy z nich potrzebujemy około 5 tys. złotych. Projekty będziemy realizować zgodnie z następującym priorytetem:
1. opracowanie społecznej koncepcji tramwaju na Psie Pole
Wspólnie z naukowcami Politechniki Wrocławskiej i aktywistami osiedlowymi opracujemy społeczną koncepcję tramwaju na Psie Pole. Przeanalizujemy różne warianty tras i wybierzemy tę najkorzystniejszą. Przedstawimy jej szacunkowy koszt i pokażemy, ile ubędzie dzięki niej aut.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ…

1. Kampania społeczno-edukacyjna na temat bezpieczeństwa na wrocławskich drogach
2. Promocja ruchu rowerowego
3. stworzenie internetowej Mapy Rzemieślników Wrocławskich *
Rzemieślnicy to naszym zdaniem ważny element tożsamości Wrocławia. Wielu z nich prowadzi swoją działalność w naszym mieście od dekad. Mamy nadzieję, że pozostanie tak jak najdłużej, dlatego chcemy wesprzeć wrocławskich rzemieślników i lokalnych przedsiębiorców poprzez zebranie wszystkich tego typu lokali na jednej mapie. Przy realizacji projektu będziemy inspirować się mapą Warszawscy Rzemieślnicy.
* Środki z 1% za rok 2017 przez nasz błąd nie trafiły do Stowarzyszenia, dlatego pierwszy etap projektu Wrocławskiej Mapy Rzemieślników sfinansujemy ze środków własnych

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYM STOWARZYSZENIU

Transparentność procesu wydawania pieniędzy z 1% traktujemy bardzo poważnie. Przekazując nam 1% podatku masz gwarancję, że twoje pieniądze zostaną w całości przeznaczone na realne działania na rzecz lepszego Wrocławia.
Pod koniec roku będziemy sporządzać sprawozdania z realizacji projektów, które będą publicznie dostępne. Jeśli w swoim PIT-cie, w polu informacje uzupełniające podasz kontakt do siebie (np. adres lub email) prześlemy Ci sprawozdanie roczne z wykorzystania 1% Twojego podatku.
Choć statut organizacji pożytku publicznego otrzymaliśmy w 2017, naszą działalność we Wrocławiu rozpoczęliśmy już w pod koniec 2014 roku. Więcej informacji o naszym stowarzyszeniu znajdziesz w poniższych materiałach.
lata 2014-2019
ponad 200 artykułów!
poradniki / analizy / ekspertyzy

JAK PRZEKAZAĆ 1%

NASZ NUMER KRS: 0000370435
Rozlicz PIT online

Rozlicz swój PIT online już teraz! Możesz to zrobić w specjalnie przygotowanym dla Ciebie programie online. Korzystanie z programu jest darmowe, a sam proces rozliczania bardzo prosty i intuicyjny.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38
To bardzo proste! Wypełniając formularz zeznania podatkowego należy wypełnić 2 pola na ostatniej stronie – wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP):

  1. w polu „Numer KRS” wpisujemy 0000370435.
  2. w polu „Wnioskowana kwota” wpisujemy 1% należnego podatku, zaokrąglając w dół do pełnych dziesiątek groszy (np., jeśli obliczony podatek wyniósł 1567 zł, wnioskowana kwota nie może przekroczyć 15,60 zł).

Formularz dla emerytów, których rozlicza ZUS
Jeżeli rozlicza Cię ZUS, wystarczy złożyć formularz PIT-OP, w którym wskażesz numer KRS Stowarzyszenia Akcja Miasto: 0000370435

Jeśli w polu informacje uzupełniające podasz kontakt do siebie (np. adres lub email) będziemy mogli przesłać Ci sprawozdanie roczne z wykorzystania 1% Twojego podatku.

MASZ PYTANIA?

skontaktuj się z nami!
tel: +48 695 612 923