13.10.2017 r. uzyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego (OPP). To oznacza, że w rozliczeniu podatkowym (PIT) za rok 2017 możesz przekazać jeden procent podatku dochodowego na nasze działania, wpisując w formularzu numer:
KRS 0000370435

.

DLACZEGO WARTO?

Jesteśmy jedynym ruchem miejskim we Wrocławiu, i jednym z nielicznych w Polsce, posiadającym status OPP. Od ponad 3 lat działamy w celu poprawy jakości życia we Wrocławiu. Zajmujemy się wieloma tematami: transportem, partycypacją, przestrzenią, transparentnością władz, smogiem, budżetem, inwestycjami na osiedlach.
Regularnie piszemy wnioski o zmiany i informację publiczną, występujemy w mediach, uczestniczymy w konsultacjach społecznych i pomagamy działaczom osiedlowym. Najwięcej uwagi poświęcamy transportowi, bo to obszar, w którym jesteśmy najbardziej kompetentni i który uważamy za najbardziej problematyczny dla Wrocławia.
Jeśli cenisz to, co robimy – przekaż 1% podatku na realizację naszego wspólnego celu – bezpiecznego i przyjaznego miasta.

NA CO PRZEKAŻEMY PIENIĄDZE Z 1%?

To ile projektów zrealizujemy zależy od Was, czyli od wysokości uzyskanych dzięki Wam środków. Szacujemy, ze na każdy z nich potrzebujemy około 5 tys. złotych. Projekty będziemy realizować zgodnie z następującym priorytetem:
1. opracowanie społecznej koncepcji tramwaju na Psie Pole
Wspólnie z naukowcami Politechniki Wrocławskiej i aktywistami osiedlowymi opracujemy społeczną koncepcję tramwaju na Psie Pole. Przeanalizujemy różne warianty tras i wybierzemy tę najkorzystniejszą. Przedstawimy jej szacunkowy koszt i pokażemy, ile ubędzie dzięki niej aut.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ…

1. stworzenie internetowej Mapy Rzemieślników Wrocławskich
Punkty, w których można skorzystać z usług krawieckich, szewskich czy zegarmistrzowskich od lat są we Wrocławiu wypierane przez wielkie centra handlowe.
Rzemieślnicy to naszym zdaniem ważny element tożsamości Wrocławia. Wielu z nich prowadzi swoją działalność w naszym mieście od dekad. Mamy nadzieję, że pozostanie tak jak najdłużej, dlatego chcemy wesprzeć wrocławskich rzemieślników i lokalnych przedsiębiorców poprzez zebranie wszystkich tego typu lokali na jednej mapie. Przy realizacji projektu będziemy inspirować się mapą Warszawscy Rzemieślnicy.