Koniec zbiórki rowerów
… CZYLI NOWE ŻYCIE NIEUŻYWANYCH JEDNOŚLADÓW
12 lutego 2015 (czwartek), godz. 12:00
Serwis Rowerlover, ul. Sokolnicza 7/17 pawilon 30 (nowa lokalizacja)
Z radością zapraszamy na oficjalne zamknięcie zbiórki rowerów dla potrzebujących, która prowadziliśmy od sierpnia 2014. W trakcie spotkania 12 lutego przekażemy ostatnie pięć rowerów podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, oficjalnie zamykając naszą akcję.
Pomysł był prosty: zebrać niechciane rowery, zrobić im gruntowny przegląd i po naprawie przekazać potrzebującym wskazanym przez MOPS. – Zakładaliśmy, że wielu wrocławian ma w piwnicy stary rower, na którym już nie jeździ, ale też nie za bardzo wie, co z nim zrobić i ani za naprawę, ani za sprzedaż jakoś nie mogą się zabrać. – mówi koordynator akcji Bruno Zachariasiewicz dodając, że w trakcie 21 dni zbiórki do rowerowych wolontariuszy oddano ponad 50 rowerów.
Zebrane rowery trafiały do serwisu Rowerlover, który włączył się w akcję. Warsztat zastosował duże obniżki na koszty naprawy i brakujących części, te zaś były finansowane dzięki wsparciu sponsora. – Wszystko szło świetnie, pierwsze odnowione rowerów przekazaliśmy potrzebującym w trakcie Pikniku Wolontariatu na Wyspie Słodowej. Ten uśmiech i błysk w oku dzieci i dorosłych, do których trafiły rowery – coś niezwykłego! – rozpromienia się Zachariasiewicz.
[wc_googlemap title=”Serwis Rowerlover” location=”Sokolnicza 7/17, Wrocław, Poland” zoom=”15″ height=”350″ title_on_load=”yes”]
Koszt całkowity odnowienia wszystkich zebranych rowerów zamknął się w kwocie 5.796 zł, z czego partner akcji – firma CareCash Sp. z o.o. przeznaczyła na ten cel 2000 zł, a pozostała część kwoty została zgromadzona dzięki zbiórkom. Ponownie nieocenione było zaangażowanie wolontariuszy, pomogli również motocykliści z Harley-Davidson Club Eleven, którzy na imprezie zamkniętej zebrali ponad tysiąc złotych. Ostatnią cegiełkę dołożyli wrocławianie. Brakujące środki udało się uzbierać dzięki kampanii na wspieram.to – Po miesiącach pewnych trudów, ale też wzruszeń i solidarności udało nam się wreszcie zakończyć akcję. Nasz wkład szacuję na ponad 200 godzin wolontariatu, ale zapłata w postaci satysfakcji z nawiązką to rekompensuje – podsumowuje Zachariasiewicz.
Zbiórkę prowadziły stowarzyszenie Akcja Miasto i Wrocławska Inicjatywa Rowerowa. Jak mówią członkowie AM, jednym z ich celów jest angażowanie wrocławian do działania. – Najważniejsze są wspólne działanie, aktywność i radość. Zależy nam na tym, żeby entuzjazmem zarażać innych – mówi Sandra Domańska z Akcji Miasto.
PARTNERZY AKCJI 2014:
Potrzebujemy nawet najmniejszego wsparcia, bo choć jesteśmy organizacją non-profit, to środki te pomogą w realizacji naszych wspólnych celów.